2 C
Скопје

Tag : кардиоваскуларни заболувања

Здравје Магазин

Мора да внимаваме: Оваа храна содржи канцерогени материи!

Васко Спасоски
Сте знаеле ли дека доколку јадете четири парчиња сланина или еден хот дог сендвич секој ден, си ги зголемувате шансите за рак на дебелото црево...
Вести Македонија

Една од три жени умира од кардиоваскуларни заболувања, се спроведува акција за превентивни прегледи

Слободен печат
Во пораст е бројот на жени, особено на помлада возраст, кои имаат кардиоваскуларни заболувања. Една од три жени умира од кардиоваскуларни заболувања. Во насока на...