1 C
Скопје

Tag : капацитети

Вести Македонија Слајдер

МЗ за моментната состојба во ковид центрите низ цела Македонија: Имаме 871 пациент и околу 450 слободни кревети

Слободен печат
Од ковид центрите во болниците, во изминатите 24 часа, е пријавено лекување на вкупно 540 позитивни и суспектни пациенти на коронвирусот. – Според извештаи на...
Вести Македонија Слајдер

Ковид капацитети во Македонија: Вкупно 984 пациенти во болнички кревет, слободни околу 320

Слободен печат
Во  изминатите 24 часа е пријавено дека во ковид-центрите низ земјава се лекуваат 598 пациенти позитивни и суспектни пациенти на коронвирусот, а вкупниот број, заедно...
Вести Македонија

Засега нема потреба од проширување на ковид одделенијата

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 613 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот,...
Вести Македонија Слајдер

Хоспитализирани 1.313 пациенти со ковид во болниците низ земјава

Слободен печат
Во изминатите 24 часа, во ковид-центрите во болниците низ земјава, е пријавено дека се лекуваат вкупно 870 пациенти позитивни и сомнителни  на коронавирусот, соопшти Министерството...
Вести Македонија Слајдер

Ковид капацитети во Македонија: Моментно се лекуваат 1.376 пациенти, слободни кревети околу 160

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 890 позитивни и суспектни пациенти на коронавирусот. По извештаите...
Вести Македонија Слајдер

Капацитети на ковид-центрите: Хоспитализирани 1.296 пациенти, околу 160 слободни кревети

Слободен печат
Во ковид-центрите низ земјава во последните 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 818 позитивни и суспектни пациенти на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство...
Вести Македонија

Инфективно во болницата во Велес е полно, слободни кревети на Физикално одделение

Слободен печат
Во велешката Општа болница има хоспитализирани вкупно 71 пациент од кои 61 се потврдени како позитивни, седум суспектни и тројца со негативни тестови. Од нив...
Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 857 пациенти, има слободни кревети

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 857 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот,...
Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 804 пациенти, слободни кревети има

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 804 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија

Во скопските ковид-центри се евидентирани 56 хоспитализации во изминатите 24 часа

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 56 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 489 сомнителни и потврдени лица со ковид-19...