Tag : Кански фестивал

Култура

Сунчица Уневска во жирито за арапски филмови на Канскиот фестивал

Слободен печат
Македонската новинарка и филмска критичарка, Сунчица Уневска, е дел од интернационалното жири составено од најпроминентните филмски критичари во светот, кое во периодот од февруари до...
Еспресо Шоу биз

УПС, ѝ испаднаа ГРАДИТЕ: Фустанот на манекенката два броја поголем? (ФОТО)

Слободен печат
Црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Кан е место на гламур, но и пехови на поедини ѕвезди, а оваа година „настрада“ бразилската манекенка Фернанда Лиз....
Еспресо Мода

Кански фестивал: Каде што е црвениот тепих, таму се и најубавите тоалети (ВИДЕО)

Слободен печат
Актерите Шарлот Гензбур и Хавиер Бардем го отворија 72. Меѓународен фестивал во Кан. Погледнете ги луксузните тоалети во кои познатите ѕвезди продефилираа на црвениот тепих....