16.8 C
Скопје

Tag : календар

Културен печат

Промоција на СЏФ-календарот: Пригодно и пријатно онлајн дружење

Тони Димков
Скопскиот џез-фестивал ги промовираше календарите за 2021 година. Во нормални услови промоцијата се случува со многубројни посетители и џез-концерт на македонски изведувачи, но годинава поради...
Вести Македонија

Усвоена Програмата за задолжителна имунизација на населението во 2021 година

Слободен печат
Владата на денешната 38-ма седница ја прифати Предлог-програмата на Министерството за здравство за задолжителна имунизација на населението во Северна Македонија за 2021 година во која...
Останатo Спорт

Новата сезона во Формула 1 нема да стартува во Австралија

Слободен печат
Поради пандемијата на коронавирусот одложен е почетокот на новата натпреварувачка сезона 2021 во „најбрзиот циркус на светот“. Наместо во Австралија, новата сезона во Формула 1...
Останатo Спорт

АТП го потврди новиот термин на Австралија Опен

Слободен печат
Според АТП новата сезона ќе започне на 5. јануари со турнирите од серијата 250 во Делреј Бич и во Анталија. Тоа што беше најавувано сега...
Кошарка Спорт

НБА лигата има план за новата сезона

Слободен печат
Намалувањето на натпревари во регуларниот дел е донесено поради летните обврски и желбата на НБА лигата, плеј-офот да не се игра во исто време кога...
Останатo Спорт

ФОТО: Ќе се возат 23 трки наредната година во Формула 1!

Слободен печат
Формула 1 објави прелиминиран календар од 23 трки за сезоната 2021 во која Саудиска Арабија ќе го има своето деби.  Новата Ф1 сезона ќе започне...
Останатo Спорт

Идната сезона во Формула 1 ќе има 23 трки

Слободен печат
Трката во Саудиска Арабија е последна додадена на календарот за наредната сезона која треба да стартува со трказа за Големата награда на Австралија на 21....
Кошарка Спорт

МЗТ и Работнички ќе почекаат на календарот во АБА2 лигата

Слободен печат
Почетокот на АБА лигата, соглсно со тоа и на АБА 2 натпреварувањето, е поместен за почетокот на октомври, одлучено е на Собранието на регионалната лига....
Вести Свет

Се чека дури 14 дена за испорака: Календар со нацисти предизвика бес ширум светот!

Слободен печат
Продажбата на ѕиден календар со фотографии од нацистички офицери предизвика бес во Чешка. Побарувачката за календарот е толку голема што оние кои го нарачале треба...
Останатo Спорт

Руските хокеарки се соблекоа за новиот календар (ФОТО)

Слободен печат
Хокејот во Русија е еден од најпопуларните спортови заедно со фудбалот, а хокеарките одлучија да ги израдуваат своите фанови. Хокеарките од руската женска лига се...