18 C
Скопје

Tag : кајсии

Магазин Магазин слајдер Храна

Еве зошто треба да јадете кајсии: Погледнете што се случува во вашето тело ако се на вашето мени!

Васко Спасоски
И покрај очигледните здравствени придобивки – кајсиите се полни со витамини, елементи во трагови и корисни киселини – не треба да претерувате. Поради високата содржина...
Магазин Магазин слајдер Храна

Направете нешто вкусно ова попладне – Мафини со кајсии и бадеми

Слободен печат
Состојки: 2 јајца 150 милилитри масло за јадење 250 милилитри млеко 150 грама шеќер 450 грама брашно 1 прашок за печиво 200 грама кајсии 100...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нова занимација за ова попладне – Кнедли со кајсии: Неодоливи, меки и неверојатно сочни!

Слободен печат
Во овој рецепт ве уверуваме дека ќе се заљубите на прв поглед… Потребни состојки: – 10 кајсии – 300 грама компир – 150 грама брашно...
Вести Економија

Снегот може да предизвика штета кај кајсиите, врнежите ќе ја забават сеидбата на сончогледот

Слободен печат
Снегот што падна првите два дена откако земјава ја зафати бранот врнежи, може да предизвика штети кај кајсиите зашто поради ниските утрински температури, се задржа...
Еспресо Храна

Рецепт за највкусниот џем од кајсии

Слободен печат
Сезоната на кајсии е тука, па ова овошје треба да се искористи за подготовка на овој превкусен џем во чиј вкус ќе уживате во текот...
Вести Економија

Русија ја укина забраната за увоз на македонски цреши, вишни, сливи, кајсии и праски

Слободен печат
Федералната служба за ветеринарен и фитосанитарен надзор на Руската Федерација од понеделник 27 мај 2019 година целосно ја укинува забраната за увоз на македонско коскесто...