13 C
Скопје

Tag : каиро

Ракомет Спорт

ВИДЕО: Македонија има една победа против Русија на Мундијалите!

Слободен печат
Денеска од 15.30 часот нашата најдобра репрезентација ќе го има и вториот натпревар од главната фаза на Светското првенство во Египет, противник е селекцијата на...
Ракомет Спорт

Благотиншек: Имавме големи проблеми во минатото со Македонците!

Слободен печат
Македонската сениорска репрезентација утре ќе го продолжи настапот на Светското првенство во Египет со три нови натпревари во главната фаза. Таму без бодови во новоформираната...
Ракомет Спорт

Единствени без бодови, ја стартуваме главната фаза против Словенија!

Слободен печат
Почекавме да заврши и последниот натпревар од групата „Х“ на Светското првенство, Словенците славеа против Белорусија со 29:25, иако на полувремето беше нерешено 15:15. Во...
Ракомет Спорт

Македонија ги дозна ривалите во главната фаза на Мундијалот

Слободен печат
Сениорите со победата против Чиле (32:29) се пласираа во главната групна фаза на Светското првенство во Египет. Македонските најдобри ракометари ќе бидат дел од новата...
Ракомет Спорт

Прогноза на „Хандбал Планет“: Кое место ќе го освои Македонија на СП?

Слободен печат
Традиционално пред секое големо натпреварување, „Хандбал Планет“ ги објавува своите прогнози, околу тоа кои репрезентации се најголеми фаворити за трофејот. Во овој случај за Светското...
Ракомет Спорт

Македонија со пет победи и еден пораз на стартот од светските шампионати!

Слободен печат
Денеска најдобрата македонска репрезентација ќе го започне својот седми настап на Мундијалите, откако пристигна во Каиро (Египет) како прва замена после откажувањето на Чешка. Нашата...
Ракомет Спорт

Мундијалска треска: Данска ја брани титулата, Франција со најмногу трофеи!

Слободен печат
Чекањето заврши, стартува 27 по ред Светско првенство кое ќе се одржува во Египет, во периодот од 13-31 јануари. Ќе учествуваат рекордни 32 репрезентации и...
Спорт Фудбал

Неверојатна вест од Египет: Маски со ликот на Салах искористени за грабеж во Каиро

Слободен печат
Четворица разбојници се уапсени во Каиро, Египет, бидејќи се обиделе да извршат грабеж, а притоа користеле маски со ликот на фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах....
Вести Свет

Египет уапси четворица вработени во Анадолија

Слободен Печат
Турската новинска агенција Анадолија соопшти дека египетската полиција влегла во просториите на нивното дописништво во Каиро и уапсила четворица вработени. Агенцијата посочува дека нема информации...
Вести Свет

Каиро на ризик од американски санкции доколку купи руски авиони-ловци

Слободен печат
САД му се заканија на Египет со санкции заради намерата да купи руски ловци, пренесоа руските медиуми. -Можното купување руски авиони-ловци ќе го изложи Каиро...