7.1 C
Скопје

Tag : кафе бар

Вести Скопје

Скопје го доби првиот кафе бар каде се служи со знаковен јазик (ФОТО)

Слободен печат
„О2 MR Coffee Bar” е првиот кафе бар во Скопје во кој кафињата и пијалоците се служат на толковен јазик. Кафе барот е  отворен со...
Вести Македонија

Николоски: Со отворањето на кафе баровите се добива социолошка слобода, но во одредени граници кои мора да ги испочитуваме (ВИДЕО)

Слободен печат
Со отворањето на кафе баровите се добива онаа социолошка слобода, но во одредени граници кои мора да ги испочитуваме. Факт е дека Ковид-19 ќе постои...
Вести Култура

Книжарницата на Литература.мк со пристор од 500 м2 нуди можност за литературни читања, поетски средби и промоции на книги

Слободен печат
На вториот кат во Сити мол, на местото на поранешната игротека, пред два дена се отвори книжарницата на Литература.мк, која има богата понуда на книги...
Вести Култура

Литература.мк Superstore – Скопје ја добива најголемата книжарница во Македонија!

Слободен печат
Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која е со површина од 500 м², свечено ќе биде отворена вечерва во 20 часот, во соработка со „Скопје сити мол“....
Вести Скопје

Кафе бар „Номад“ со бесплатни сокови и кафиња за медицинскиот персонал

Слободен печат
Кафе бар „Номад“ со известување до јавноста информираше дека сите доктори, медицински сестри и вработени во Државната болница Скопје, од утре ќе може да се...