2 C
Скопје

Tag : кацарска

Вести Македонија Слајдер

Собранието ја избра Кацарска за нов уставен судија

Слободен печат
Собранието на Република Северна Македонија попладнево на продолжение на 20. седница со 61 глас „за” ја избра Добрила Кацарска за судија на Уставниот суд. Претресот...
Вести Македонија Слајдер

Собрание: За изборот на Кацарска за уставен судија, ќе се гласа кога ќе се создадат услови

Слободен печат
Пратениците на денешната седница го завршија претресот за предлогот Добрила Кацарска да биде избрана за судија во Уставниот суд. Претседателот на Собранието Талат Џафери потсети...
Вести Македонија

Милошоски: Кацарска нема друго искуство, освен во Основниот суд

Слободен печат
Собранието и утре ќе расправа за предлогот Добрила Кацарска да биде избрана за судија на Уставниот суд. Денешната расправа беше прекината нешто пред 18 часот,...
Вести Македонија

Апасиев: Кацарска ги штимаше нарачаните пресуди и решенија за притвор

Слободен печат
И денешното продолжение од собраниската расправа за изборот на Добрила Кацарска за судија во Уставниот Суд помина во најголем дел со дискусии на пратениците од...
Вести Македонија

Власта и опозицијата ја продолжија собраниската расправа за Кацарска

Слободен печат
Собранието денеска ја продолжува расправата за предлогот Добрила Кацарска да биде избрана за судија во Уставниот суд. Кацарска за уставен судија ја предложи Судскиот совет,...
Вести Македонија

Маричиќ: Оптимист сум дека Кацарска ќе биде изгласана од пратениците за нов уставен судија

Слободен печат
Министерот за правда Бојан Маричиќ е оптимист дека Собранието ќе ја избере Добрила Кацарска за судија на Уставниот суд, бидејќи предлогот помина со мнозински гласови...
Вести Македонија Слајдер

Пратениците повторно ќе расправаат за изборот на Кацарска за уставен судија

Слободен печат
Собранието денеска втор ден ќе расправа за предлогот Добрила Кацарска да биде избрана за судија во Уставниот суд. Претседателот на Собранието Талат Џафери за напладне...
Вести Македонија

ФОТО: Транспарент и свирежи против изборот на Кацарска, Џафери побара свирче за него: „Ова е демократија, дајте ми барем и мене“

Слободен печат
Со свирежи во салата и транспарент „Кацарска извршител на мафијата”, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ денеска, во рамки на 20. собраниска седница, изразија револт против предлогот Добрила...
Вести Македонија

Пауза во Собранието, опозицијата ја разгледува биографијата на Кацарска

Слободен печат
Очекував барем малку доблест од Судскиот совет и владејачкото мнозинство, да слушнеме зошто Добрила Кацарска е предложена за уставен судија. Ова што денеска го промовирате...
Вести Македонија Слајдер

Судски совет ќе одлучува за евентуална инволвираност на судијката Кацарска во предметот „Империја“

Слободен печат
Судскиот совет ќе одлучува за евентуалната инволвираност на судијката Добри Кацарска во предметот „Империја”, изјави денеска претседателот на Советот, Киро Здравев. – На 31 јануари...