16 C
Скопје

Tag : кабини

Живот Магазин Магазин слајдер Технологија

Уникатно решение за бездомници во Германија: Капсули за спиење со соларно напојување

Слободен Печат
Германскиот град Улм претстави уникатно решение за сместување на бездомници во текот на зимските месеци – капсули за спиење поставени во паркови и други места...
Вести Скопје Слајдер

ЈСП ќе врши секојдневна дезинфекција на автобусите и кабините на Жичарницата поради коронавирусот

Слободен печат
ЈСП Скопје од денеска ќе започне со секојдневна дезинфекција на автобусите и кабините на Жичарницата заради ситуацијата со коронавирусот. „Ве информираме дека денеска, четврток (27.02.2020...