10 C
Скопје

Tag : јуниорска евролига

Кошарка Спорт

Симиќ втор стрелец, со Барселона го „лови“ трофејот во јуниорската Евролига!

Слободен печат
Кошаркарите на Барселона, играчи „Под 18“ години, се победници на квалификацискиот турнир на Евролигата во оваа возрасна категорија кој во изминатите три дена се одржуваше...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Симиќ и Барселона успешни во јуниорската Евролига!

Слободен печат
Македонија одново има свој претставник во најсилното натпреварување на Стариот континент – Евролигата. Во јуниорското издание Теодор Симиќ почна да го презентира сиот свој потенцијал...