• Јордан Камчев

Камчев останува во притвор, судот ја одби понудената гаранција

Бизнисменот Јордан Камчев останува во притвор во затворот „Скопје” во Шуто Оризари, откако Кривичниот совет во Основниот кривичен суд ја одби понудената гаранција. Како што потврдуваат од Основниот кривичен суд во Скопје, Камчев, кој е обвинет во случајот „Плацови на Водно”, на ваквата одлука има право на жалба во рок од три дена до Апелација. …

Камчев останува во притвор, судот ја одби понудената гаранција Read More »