Стартува македонскиот одбојкарски шампионат, Струмица и Јанта волеј ќе го бранат тронот

По репрезентативните активности летово и настапот на македонските одбојкари на Европското првенство во Тампере, во наредните месеци во прв план ќе бидат нашите одбојкарски клубови. 11 во машка и осум во женска конкуренција утре ќе го почнат натпреварувањето во 29 македонски одбојкарски шампионат. Струмица 47 & 72 и Јанта волеј Кисела вода ќе го бранат …

Стартува македонскиот одбојкарски шампионат, Струмица и Јанта волеј ќе го бранат тронот Read More »