13 C
Скопје

Tag : Јанис Адетокумпо

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јанис ја доби шутерската пресметка со Дурент, на Лејкерс не им помага ниту Леброн

Слободен печат
Милвоки бакс и Бруклин нетс одиграа фантастичен натпревар во кој шоуто го „украдоа“ најдобрите играчи на двете екипи, Јанис Адетокумпо и Кевин Дурент. На крајот...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Шоу на Богдановиќ и рекорд на сезоната против Милвоки!

Слободен печат
Доцна синоќа во НБА лигата играчите на Атланта го совладаа Милвоки со 111:104, а Богдан Богдановиќ повторно имаше одлични перформанси.. Српскиот интернационалец забележа рекорд на...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јанис му ја донесе шестата победа по ред на Милвоки

Слободен печат
Кошаркарите на Милвоки бакс дојдоа до шестиот триумф по ред откако со 120:113 го совладаа Сан Антонио спарс и сега имаат скор од 27 победи...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Вечер на трипл-дабл остварувања во НБА

Слободен печат
Актуелниот шампион ЛА Лејкерс со 128:97 го победи Голден Стејт вориорс во натпревар во кој доминираше Леброн Џејмс. Ѕвездата на лејкерси имаше трипл-дабл од 22...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Најдобра „трипл-дабл“ вечер во историјата на НБА лигата!

Слободен печат
Дури пет играчи доцна синоќа забележаа „трипл-дабл“ учинок, и тоа е прва таква вечер во историјата на НБА лигата. Ваквото достигнување го остварија Харден, Вестбрук,...
Кошарка Спорт

ВИДЕО ОЛ-СТАР: Тимот на Леброн славеше на крилјата на Јанис и на Лилард

Слободен печат
Натпреварот беше решен во втората четвртина која тимот на Леброн ја доби со 19 поени разлика на полувреме заминаа со предност поголема од 20 поени....
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Финале пред финалето, „кралот“ доминираше против грчкиот „ѕвер“!

Слободен печат
Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс го совладаа Милвоки со 113:106, за 12. триумф од почетокот на НБА сезоната. Лејкерси ги предводи Леброн Џејмс со 34...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јанис го доби европскиот дуел против Дончиќ

Слободен печат
Иако го предводеше Милвоки со 31 постигнати поен, Адетокумпо имаше катастрофален шут од линијата за слободни фрлања, погоди само еден од 10 шута. Поради тоа,...
Кошарка Спорт

Кои кошаркари имаат најголеми договори НБА, Леброн не е ниту во топ 10

Слободен печат
Најдобрите играчи во НБА лигата знаат како да го наплатата својот квалитет и со тоа да си обезбедат лагоден живот не само за себе туку...
Кошарка Спорт

Се подготвува нов супер тандем, Харден се сели кај Јанис во Милвоки?!

Слободен печат
Џејмс Харден сака по секоја цена да си замине од Хјустон рокетс откако си заминаа тренерот Мајк Дантони и генералниот менаџер Дерил Мори и не...