Tag : јане карајованов

Останатo Спорт

 Базените затворени, коронавирусот го направи своето, на суво останаа 700-800 пливачи

Благоја Георгиевски
Спортот е речиси сто отсто парализиран поради кризата со коронавирусот. Едни од најпогодените се пливачите, што се однесува до условите за тренинг и за одржување...
Останатo Спорт

ПВК „Орион“: Не можеме да почитуваме непостоечки субјект!

Слободен печат
Пливачкиот и ватерполо клуб „Орион“ – Скопје ја информира јавноста во однос на непријатните ситуации и проблеми кои ги предизвика поранешниот претседател на Пливачката федерација...
Останатo Спорт

ФИНА и ЛЕН поради бирократија не го менуваат Маленко!

Коминовски Фидан
Во текот на вчерашниот ден веќе беше објавено дека Миа заедно со нејзиниот тренер Илија Стојановски се соочија со можност за дисквалификација и предвремено напуштање...
Ви Препорачуваме Останатo Спорт

Неправда и скандал: Најдобрата македонска пливачка во неочекуван стрес!

Коминовски Фидан
Како што известува Пливачкиот клуб „Орион“ од Скопје на чело со првиот човек Јане Карајованов околу ваквата ситуација и скандалот кој се случи на Медитеранскиот...