Изборен молк Archives - Слободен печат

Tag : Изборен молк

Вести Регион

Изборен молк во Албанија, странските амбасади „блиндирани”

Слободен печат
Право на глас имаат 3.536.015 албански државјани, од кои за првпат гласаат 132.788 лица. Според Министерството за внатрешни работи списокот на избирачи го сочинуваат 51%...
Вести Македонија

ДИК нема никави сознанија за тоа дека политичка партија го прекршила изборниот молк

Слободен печат
Од ДИК соопштуваат дека немаат никакви сознанија за тоа дека една политичка партија го прекршила изборниот молк. Од Државната изборна комисија додаваат дека тие реагираат...
Вести Македонија

Една партија во изборен молк испраќала агитирачки СМС пораки

Слободен печат
Една политичка партија во период на изборен молк вчера испраќала СМС пораки во кои агитирала да се гласа за нејзиниот кандидат. Читател на „Слободен Печат“...
Вести Македонија

Од полноќ почнува изборниот молк

Слободен печат
Кандидатите за петти претседател на државата, Стево Пендаровски и Гордана Силјаноска-Давкова, ги користат последните часови да ги убедат граѓаните на 5 мај да го дадат ...
Вести Македонија

ПРЕКРШЕН ИЗБОРНИОТ МОЛК – ЦИВИЛ го забележа првиот случај

Слободен печат
ЦИВИЛ првиот случај за прекршување на изборниот молк го забележа во Штип. Подмладокот на една политичка партија што поддржува еден од кандидатите за претседател на...
Вести Македонија

Денеска ќе гласаат затворениците, раселените и немоќните лица

Слободен печат
На полноќ заврши изборната кампања за претседателските избори и за предвремените локални што ќе се одржат во општините Охрид, Дебар и Ново Село и започна...
Вести Македонија

КАМПАЊАТА ПРЕД КРАЈ – Од полноќ молк пред неделните избори

МИА Агенција
На полноќ завршува дваесетдневната кампања и почнува молкот пред неделните претседателски избори и предвремените локални во општините Охрид, Дебар и Ново Село и почнува изборниот...