• ишгл

Банско отворено за скијачи и покрај негодувањата на Меркел

Ски центрите Боровец, Банско и Пампорово ги исполнуваат условите како резултат на сериозните инвестиции и не претставуваат опасност по здравјето на посетителите, објави бугарското Министерство за туризам, по повикот на германската канцеларка Ангела Меркел да ги затвори зимските центри во Европската унија поради состојбата со коронавирусот, пренесуваат бугарските медиуми. – Ќе го кажам тоа директно …

Банско отворено за скијачи и покрај негодувањата на Меркел Read More »