• исчезнати лица

Полицијата трага по две лица од Скопје, исчезната млада жена од Сарај и маж од Чаир

Вчера претпладне во 11.00 часот во Полициското одделение Сарај Н.М.(52) од с.Бојане-скопско пријавил дека домот се оддалечила неговата снаа Х.М.(22). Во исто време во Полициската станица Чаир В.Н.(68) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот син И.Н.(48). Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицата.