Tag : инвалидска количка

Кошарка Спорт

Британец сака да си ја ампутира ногата бидејќи не му дозволуваат да учествува на Параолимписките игри

Слободен печат
Бејтс смета дека е проморан на ваков радикален чекор поради неодамнешната промена воправилата со кој не му се дозволува да се натпреварува во овој спорт,...
Спорт Фудбал

Брајтвајт: Две години бев во инвалидска количка, а сега играм за Барселона!

Слободен печат
Мартин Брајтвајт потпиша договор со Барселона во трансфер вреден 18 милиони евра, а тој во своето деби против Еибар покажа дека може да биде достојна...