• интегрални

Вкусни, здрави и крцкави овесни крекери

Пробајте ги овие вкусни и крцкави крекери кои брзо се подготвуваат и се многу поздрави од купечките полни со заситени масти и прости јаглехидрати. Потребни состојки: – 75 гр овес – 100 гр интегрално или пченично брашно(во зависност од брашното, може ќе треба да го регулирате количеството на вода) – 5 мл маслиново масло – …

Вкусни, здрави и крцкави овесни крекери Read More »