13 C
Скопје

Tag : инспекција

Вести Регион Слајдер

ФОТО I Твитер и Фејсбук се вжештија откако инспекција влезе во ресторанот на ќерката на Додик

Слободен печат
Пазарната инспекција на градот Бања Лука вечерва се појави вечерва пред ресторанот „Агапе“, по пријава од откако граѓаните. Советникот Иван Бегиќ ја објави оваа вест...
Вести Македонија

Петровска: Инспекциските постапки даваат позитивни резултати

Слободен печат
 Вградените филтри во “Пејпар Мил”, во асфалтната база Кооп инженеринг како и концесијата во Средно Коњаре се доказ дека инспекциските постапки даваат позитивни резултати, информираа...
Вести Македонија

Ветеринари лани спровеле 30 инспекции по пријави за каснување од домашни миленици

Слободен печат
Четиринаесетгодишник од тетовска Брвеница синоќа во СВР Тетово пријавил дека во близина на семејната куќа бил каснат од куче, сопственост на друг жител на селото....
Вести Свет

Експерти од ЕМА на 10 април во Русија: Клиничките тестови и производството на „Спутник V“ под лупа

Слободен печат
Претставници на Европската агенција за лекови (ЕМА) ќе ја посетат Русија на 10 април, изјави денеска рускиот министер за здравство Михаил Мурашко. ЕМА испраќа експерти...
Вести Македонија

По инспекциски надзор, инвеститорот ја отстрани нелегалната градба на зелениот пазар „Буњаковец”

Слободен печат
 По претходно издадено Решение од Секторот за инспекции на Општина Центар, денеска инвеститорот самостојно ја отстрани нелегалната градба на зелениот пазар „Буњаковец”, информира градоначалникот на...
Вести Свет Слајдер

Членови на тим на СЗО во инспекција на Вухан: Се сомневаме во тврдењата дека ковид-19 „истекол“ од Институтот во Вухан

Слободен печат
Член на тимот на Светската здравствена организација (СЗО) и заменик директор на Институтот „Пастер“ во Санкт Петербург, Владимир Дедков изнесе сомнежи за тврдењата дека коронавирусот...
Вести Македонија

Затворен угостителски објект во Гази Баба, уапсени шест лица

Слободен печат
Синоќа во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано е дека...
Вести Свет

Останаа без визи: Кина не дозволи влез на претставници на СЗО за истрага на потеклото на ковид-19

Слободен печат
Претставници на Светската здравствена организација (СЗО), кои треба да го истражат потеклото на ковид-19 во кинескиот град Вухан, се соочија со забрана за влез во...
Вести Македонија Слајдер

Голема рација на полицијата и инспекцијата во Скопје, приведен угостител и уште неколку лица

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден, во временскиот период од 16:00 до 23:00 часот на подрачјето на СВР Скопје, беше спроведена зајакната акциска контрола од страна...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО: Се појави снимка од гостите во скопскиот бар „Мош“ кои се заканувале на полицијата и бегале преку ограда

СП.
Скопскиот ланч-бар „Мош“ кој летово беше мета на критики поради прекршување на ковид-протоколите преку организирање забави без маски и масовно групирање, денеска повторно е топ...