Tag : Иницијативата

Вести Македонија

Богојески: Поддршка на иницијативата на Антикорупциска за Закон за потекло на имот

МИА Агенција
Македонски концепт ја поддржува иницијативата на претседателката на Антикорупциска, Билјана Ивановска за донесување на Закон за потекло на имот на сите новоизбрани пратеници во Собранието...
Вести Македонија

Уставните судии поделени за амнестијата за „27 април”

МИА Агенција
Уставниот суд на денешната втора седница ги разгледа иницијативите за оценување на уставноста и законитоста на Законот за амнестија во целина и посебно за членот...
Вести Македонија

„Сподели заедништво“ – Фејсбук иницијатива на Љупчо Николовски

Горан Наумовски
Иницијативата на генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, која ја почна на Фејсбук преку својот профил, почна да се шири. Иницијативата има за идеја да ги...