22 C
Скопје

Tag : индиски

Вести Ви Препорачуваме Регион

Во Атина потврден вториот случај на индиски сој во Грција

МИА Агенција
Националната организација за јавно здравје на Грција (ЕОДИ) денеска соопшти дека во земјата е потврден втор случај на сојот Β.1.617.1 што преовладува во Индија, јави...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат
Овој пилинг од куркума длабински ја чисти кожата на лицето и ги закрепнува оштетените делови… Куркумата во Индија е наречена жолто злато бидејќи таа е...
Вести Свет

Над 4.000 приведени во индиски Кашмир по укинувањето на уставната автономија на Кашмир

Слободен печат
Неколку илјади луѓе се приведени во индиски Кашмир поради стравувања за немири откако Њу Делхи  ја укина уставната автономија на Кашмир пред две недели, тврдат владини извори...