Tag : импланти

Магазин Магазин слајдер Сцена

Мадона го покажа задникот по вградувањето силикони: „Ништо полошо не сум видел од ова“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската прејачка и кралица на попот, Мадона (61) повторно го привлече вниманието на социјалните медиуми. Пејачката го покажа нејзиниот нов изглед на социјалната мрежа Инстаграм...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Технологија

Импланти во мозокот, чипови на черепот: Поврзувањето на луѓето и компјутерите започнува следната година?

Слободен печат
Поврзувањето на мозоците со компјутерите ќе биде единствениот начин да се одржи чекорот со развојот на вештачката интелигенција, тврди Илон Маск. Илон Маск повторно проговори...