11 C
Скопје

Tag : играчки

Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО: Девојче било каснато од змија отровница која се сокрила во нејзините играчки

Слободен печат
Змијата отровница се скрила меѓу играчките на девојчето Еми Џо. Таа дошла до нив и одеднаш вриснала – но веќе било предоцна бидејќи змијата веќе...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Нејзиниот син за малку ќе ослепел – Мајка предупреди на опасноста од валканите играчки кои се користат во кадата (ФОТО)

Слободен печат
Малечкиот Бајлор си играл во кадата со играчки додека се капел, а иако неговата мајка, писателка и новинарка, редовно ги чистела тие играчки, тој добил...
Магазин Семејство

Како да одберете подарок за дете според возраста

Слободен печат
Нема дете кое не се радува на играчка, без разлика на тоа дали се подарува со повод или не. Сепак, добро е да се знае...
Вести Култура

Литература.мк Superstore – Скопје ја добива најголемата книжарница во Македонија!

Слободен печат
Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која е со површина од 500 м², свечено ќе биде отворена вечерва во 20 часот, во соработка со „Скопје сити мол“....
Магазин Семејство

Идеи за детски роденденски подароци

Јасмина Кантарџиева Димков
Роденденските прослави обичо со себе носат грижа и недоумица што да се подари. За детскиот прв роденден најдобро е да се консултирате со неговите родители,...
Вести Скопје

Нови еко-играчки за сите градинки во Карпош

Слободен печат
Со цел да се обноват играчките за најмладите, но и да им се овозможат материјали со кои ќе ги развиваат когнитивните вештини, полесно да спознаваат...
Вести Македонија

Припадници на Маринскиот корпус поделија играчки на деца во неколку болници во Скопје

Слободен печат
Припадници на Американскиот поморски корпус за божиќните празници посетија деца – пациенти во неколку болници во Скопје за да поделат играчки. -Вработените во Американската амбасада...
Забава Магазин

ИЗГЛЕДА КАКО СОВРШЕНО УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Портретот кој крие неверојатна тајна! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кога ќе ја погледнете фронтално, оваа слика изгледа како еден сосема обичен портрет. Но кога ќе му се приближите и погледнете од страна, тогаш ќе...
Забава Магазин

Москва ќе забранува страшни играчки?

Слободен печат
Официјална Москва смета дека играчките кои изгледаат како чудовишта и асоцираат на смрт се опасни за руските деца и дека треба да бидат забранети за...