• игокеа

АБА Лига: Селекторот на кошаркарите ја растури Ц. Звезда и обезбеди мајсторка

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Драган Бајиќ кој ја предводи и екипата на Игокеа, оствари голема победа во плеј-офот во АБА Лигата против Црвена Звезда. Игокеа славеше со 81:68 и израмни на 1:1 во победи во полуфиналната серија, а со тоа се избори за мајсторка која ќе одлучијај кој ќе игра во финалето. Бајиќ …

АБА Лига: Селекторот на кошаркарите ја растури Ц. Звезда и обезбеди мајсторка Read More »