13 C
Скопје

Tag : хуан мартин дел потро

Останатo Спорт

Најтешки порази: Ѓоковиќ и натаму води против Надал во победи!

Слободен печат
Поразот на Новак Ѓоковиќ од Рафаел Надал во финалето на „Ролан Гарос“ секако се наоѓа во редот на најтешките кои српскиот тенисер ги доживеал во...
Останатo Спорт

На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Слободен печат
Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин дел Потро речиси целата кариера мака мачи со повредите поради кои во последните две години одигра само неколку турнири, а карантинот...
Останатo Спорт

Серена се повлече од Синсинати, Дел Потро од УС Опен

Слободен печат
Серена Вилијамс поради проблеми со грбот се повлече од Мастерс турнирот во Синсинати. Последниот настап на Американката беше во финалето на турнирот во Торонто, каде...
Останатo Спорт

Потегот на Дел Потро го одушеви Ѓоковиќ и светот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Потешко од очекувањата аргентинскиот тенисер дојде до триумф против Јапонецот Јошихито Нишиока со 5:7, 6:4, 6:2, 6:7 и 6:2 и се пласираше во следната фаза...