• хуан мартин дел потро

ВИДЕО: Емотивен крај, Дел Потро плачеше во последниот гем

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин дел Потро денеска загуби во првото коло на турнирот во Буенос Аирес од својот сонародник Федерико Делбонис со 1:6, 3:6, во меч кој најверојатно може да биде последен во неговата кариера. Дел Потро доби специјална покана од организаторите за учество на Отвореното првенство на Аргентина. Тоа е негов прв турнир од …

ВИДЕО: Емотивен крај, Дел Потро плачеше во последниот гем Read More »