Tag : хрватска лига

Спорт Фудбал

„Кро Коп“ може да се пофали и со кратка фудбалска кариера (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од најдобрите ММА борци, Мирко „Кро Коп“ Филиповиќ пред 16 години беше дел и од фудбалот. Хрватската спортска легенда го исполни детскиот сон како...
Спорт Фудбал

Адеми со гол во 24. секунда за Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Слободен печат
Динамо Загреб во дербито на 24. коло во најсилното хрватско фудбалско првенство на својот „Максимир“ со убедливи 4:0 ја совлада Риека. Уште во првата минута,...