Tag : хром

Вести Скопје Слајдер

Старата фабрика во Хром нуди можност за создавање на студентски град

Младите архитекти од меѓународната невладина организација „Културно Ехо“ започнаа иницијатива за пренамена на фабриката „Купром“ во скопската населба Хром, во студентски град односно културен, едукативен...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Нова опција на пребарувачот Гугл Хром за небезбедните лозинки

Слободен печат
Доколку сте еден од оние кои користат едноставни лозинки како ,,12345″ кои лесно се пробиваат , сега ќе бидете позаштитени пред се поради новата опција...
Вести Скопје

Наумовски: Се решава долгогодишниот проблем со училиштето „Димитар Поп Георгиев Беровски“ во Хром

Слободен печат
Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Алекандар Наумоски денеска на брифинг со новинарите ги презентираше сработените проекти за 2018-2019 година по повод две години од преземањето...
Хроника

Девојче удрено на пешачки во Хром, по ударот летнало десетина метри

Слободен печат
Ученичка која поминувала на пешачки премин во населбата Хром во Скопје денеска во околу 15 часот е удрена од автомобил југо, објави Телма. Девојчето по...