10 C
Скопје

Tag : Христијан Тодоровски Карпош

Вести Скопје

Пуштен во употреба булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“ (ФОТО+ВИДЕО)

Горан Наумовски
Пуштен е во употреба булеварот „Христијан Тодоровски – Карпош”. За изградба на оваа делница, во должина од два километри што се протега од крстосницата на булеварот...
Вести Скопје

Хаос во Скопје, блокирани улици поради проширување и реконструкција

Откако на трибината на СДСМ, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов истакна дека во моментов се работи на изградба на четири булевари во Скопје, екипата...