храброст Archives - Слободен печат

Tag : храброст

Вести Македонија

Заев: Храброст ни е потребна за сè

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, со генералниот секретар Љупчо Николовски и со меѓународниот секретар Дане Талески, присуствуваше...
Вести Планета

Фотографии од храбри луѓе кои и се смеат на смртта во лице

Слободен печат
Сликата кажува милион зборови, но сепак не се сите фотографии исти. Овие фотографии, настанале во непосредна смртна опасност, ја откриваат храброста на непознати јунаци кои...
Вести Македонија

Mеркел: Другите лидери во регионот треба да ги следат Заев и Ципрас

Слободен печат
Германската канцеларка Ангела Меркел потенцира дека регионот на Западен Балкан има европска перспектива, но и дека претстојат уште многу услови да се исполнат. – Многу...
Вести Регион

Херој од Босна разрешил крвава дама во Чикаго спасувајќи десетици животи

Слободен печат
На оддалеченост од околу 65 метри, член на полицијата од Чикаго, Елвис Турчиновиќ,  упатил неколку куршуми од пушка и на тој начин ставил крај на...