Tag : Харви Вајнстин

Вести Некатегоризирано Свет Слајдер

Седумнаесет милиони долари отштета за жртвите на Харви Вајнстин

Слободен печат
 Стечајниот суд на САД донесе одлука да бидат исплатени 17 милиони долари отштета на оние кои доживеале сексуално насилство од страна на холивудскиот продуцент Харви...
Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Италијанската убавица Амбра Гутиерез изгледа фантастично во необично бикини

Слободен Печат
Италијанската манекенка Амбра Гутиерез (28) беше фотографирана на плажа во Мајами, а по тој повод беше облечена во многу интересно бикини. Имено, младата убавица, која...
Вести Свет

Харви Вајнстин осуден на 23 години затвор за силување

Слободен печат
Посрамениот холивудски продуцент Харви Вајнстин е осуден на 23 години затвор за силување и сексуален напад, пишува Би-Би-Си. Вајнстин беше прогласен за виновен на судењето...
Вести Свет

Сексуалниот престапник Вајнстин пренесен во озлогласениот и опасен затвор Рајкерс во Њујорк

Слободен печат
Поранешниот филмски продуцент Харви Вајнстин е пренесен во озлогласениот њујоршки затвор Рајкерс вчера, десет дена откако е осуден за силување и сексуален напад. 67-годишниот продуцент...
Вести Свет

Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување

МИА Агенција
Американскиот процудент Харви Вајнстин денеска во суд во Њујорк е прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување, јави Си-Ен-Ен. Вајнстин е прогласен за виновен...
Еспресо Шоу биз

Погледнете колку милиони треба да им исплати Вајнстин на жените кои го обвинија за сексуално злоставување!

Слободен печат
Харви Вајнстин и упрвата на неговото банкротирано филмско студио постигна договор за исплата на 25 милиони долари на десетина жени кои го обвинија поранешниот холивудски продуцент...
Вести Свет

СЕКСУАЛНИОТ ПРЕДАТОР НА СЛОБОДА: Вајнстин пуштен со кауција од два милиони долари

Слободен печат
Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин, прифатил да понуди дополнителна гаранција дека нема да побегне поради случајот за сексуален напад, кој обвинители од Њујорк го отворија...
Еспресо Шоу биз

„Ме тераше да носам фустани од жена му“: Џенифер Анистон го нарече свиња сексуалниот предатор од Холивуд (ФОТО)

Слободен печат
Харви Вајнстин (67) некогаш беше најмоќниот човек во светот на филмот, а последните неколку години е еден од најомразените. Причината за тоа се ужасните исповеди...
Вести Свет

Вајнстин се договорил да плати 44 милиони долари оштета

Слободен печат
Харви Вајнстин се спогодил да плати 44 милиони долари за решавање на судските случаи поднесени од жени кои го обвинија за сексуално вознемирување и од...