• харков

Девет деца повредени во руски напад во областа Харков

Најмалку 31 лице, од кои девет деца, се повредени во руски напад врз украинскиот град Первомаиски во областа Харков. Шефот на кабинетот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Андриј Јермак истакна дека помеѓу повредените се и две бебиња. Рускиот напад се случи за време на погребот на украинскиот војник Олег Фадејенко, кој почина во болница од …

Девет деца повредени во руски напад во областа Харков Read More »