16 C
Скопје

Tag : грижи

Вести Регион

Вархеј: Европа се грижи за БиХ

МИА Агенција
Еврокомесарот за соседство и проширување Оливер Вархеј и претседателот на Советот на министри на БиХ, Зоран Тегелтија, изјавија дека денешната испорака на 10,5 илјади вакцини...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Заврши сагата за ембрионите: Софија Вергара повеќе не мора да се грижи за тужбата од поранешниот свршеник

Слободен печат
Судот во Лос Анџелес ја одби последната жалба од Ник Лоеб, во парницата против неговата поранешна свршеница Софија Вергара, а со која бараше дозвола да...
Магазин Сцена

Еве која убавица се грижи за стајлингот на Роналдо во карантин (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарниот фудбалер Кристијано Роналдо е во самоизолација со својата вереница Георгина Родригез, а бидејќи ниту тој за време на пандемијата на коронавирусот не може да...