13 C
Скопје

Tag : грен слем

Останатo Спорт

Виландер: Ѓоковиќ годинава може да ги достигне Рафа и Федерер!

Слободен печат
Легендарниот тенисер Матс Виландер во минатото имаше повеќе критики за игрите на Новак Ѓоковиќ, но сега верува дека првиот тенисер во светот оваа година може...
Останатo Спорт

Американска тениска легенда го предвидува шампионот на „Австралија опен“!

Слободен печат
Поранешниот американски тенисер Џим Куријер вели дека првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ е голем фаворит за освојување на трофејот на грен слем турнирот во Мелбурн....
Останатo Слајдер Спорт

Австралија ги одби сите барања на Ѓоковиќ!

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер во неделата испрати список со барања за сите тенисери и тенисерки, а веќе во понеделникот доби одговор „Не“ од австралиските власти. Првиот...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ наредната сезона ќе брка само грен слем трофеи!

Слободен печат
Марјан Вајда, тренерот на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, во интервју за словачките медиуми истакна дека Ноле во наредната 2021 година ќе брка само титули...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Јас сум поборник за играње мечеви на три сета – насекаде!

Слободен печат
Завршниот турнир во Лондон ни донесе два сосема различни ставови на Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал. Тема на првиот и вториот ден на турнирот беа...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ го стигна Надал и запиша нов рекорд

Слободен печат
Не се менува ништо барем кога станува збор за врвот на АТП листата, Новак Ѓоковиќ и натаму доминира. Најдобриот светски тенисер не само што брка...
Останатo Спорт

„Ролан Гарос“: Шварцман славеше во маратонскиот меч против Тим! (ВИДЕО)

Слободен печат
Диего Шварцман е првиот полуфиналист во машка конкуренција на грен слем турнирот во Париз откако во пет сета го елиминираше еден од најголемите фаворити за...
Останатo Спорт

Сензација на Ролан Гарос: Синер за полуфинале против Надал!

Слободен печат
Еден од најголемите тениски таленти го направи првиот голем резултат на најголемата сцена. 19-годишниот Италијанец Јаник Синер се пласирашево четвртфиналето на грен слем турнирот „Ролан...
Останатo Слајдер Спорт

Ѓоковиќ го достигна рекордот на Надал и го престигна Федерер!

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер во осминафиналето на грен слем турнирот „Ролан Гарос“ ќе игра против Русинот Карен Хачанов, а Рафаел Надал ќе ги одмери силите со...
Останатo Спорт

Изненадување на „Ролан Гарос“, елиминирана втората носителка! (ВИДЕО)

Слободен печат
Летонката Јелена Остапенко пред три години беше најдобра тенисерка во историјата како неносителка, во 2017 година ја освои титулата шампионка на „Ролан Гарос“. Денеска за...