-2 C
Скопје

Tag : гравелин

Кошарка Спорт

Франција е идеална дестинација за Стојановски

Слободен печат
После потпишувањето на новиот договор со екипата на Гравелин, македонскиот репрезентативец не ги менува навиките, оние стекнати во текот на оваа сезона, за жал некомплетна,...
Кошарка Спорт

Стојановски го напушти По Ортез, но остана во Франција! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во претходните два месеци ги бранеше боите на По Лак Ортез, а денеска нашиот интернационалец има нов клуб во Франција. Војдан Стојановски ќе игра за...