2 C
Скопје

Tag : граѓанин

Вести Македонија

За еден ден МВР казни 437 граѓанин за неносење маска на лицето

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице полицијата поднела 437 прекршочни пријави. Министерството...
Вести Македонија

251 граѓанин казнет бидејќи не носел заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 251 прекршок. Министерството за...
Вести Македонија

За 24 часа дури 121 граѓанин го прекршил полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија на 238 лица им се издадени решенија за изолација, а 108 лица потпишале изјави за самоизолација....
Вести Македонија Слајдер

МВР: 44 граѓанини не го почитувале полицискиот час

Горан Наумовски
Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР по однос на забраната за движење евидентирано е дека  на ниво на целата држава 44 лица...
Хроника

Измамник од лековерен граѓанин зел 25.500 евра

Триесет и тригодишниот К.Д.,  жител на Неготино од МВР заработи кривилна пријава за сторено кривично дело „измама“. Според МВР во временскиот период од 13.03.2017 до...
Вести Регион

„Ова не е хотел за терористи“: Турција депортираше хрватски државјанин

Слободен печат
Турските медиуми повикувајќи се на извештај од Министерството за внатрешни работи на Турција објавиле дека при депортација на терористи од странско потекло, бил депортиран и...
Вести Регион

Косовец уапсен во Србија, реагира Пацоли

Слободен печат
Министерот за надворешни работи на Косово, Беџет Пацоли, побара од властите во Србија, да го ослободат уапсениот косовски државјанин во петокот, пренесува „ТопЧенел“. Лицето Незир...