24 C
Скопје

Tag : горан ѓоргоноски

Ракомет Спорт

Ѓоргоноски: Кузмановски треба да биде идниот лидер на репрезентацијата по повлекувањето на Кире 

Слободен печат
Поранешниот македонски репрезентативец, Горан Ѓоргоноски, како гостин МРТВ, ја анализираше играта на Македонија на Светското првенство во Египет, но и зборување за иднината. Ракометарите денеска...
Ракомет Спорт

ЕП 2020, Ѓоргоноски:  Бевме неподготвени за настап на ова Европско првенство

Зоран Спасоски
Ракометарите во Групата Б го освоија третото место, а во последниот натпревар кој ни решаваше дали ќе одиме во втората фаза игравме против домаќинот Австрија...
Ракомет Спорт

ЕП 2020, Ѓоргоноски: Главен проблем на македонската селекција е играта во одбраната!

Коминовски Фидан
Горан Ѓоргоноски (40), поранешен македонски репрезентативец и екс ракометар на Металург вели дека дефанзивниот дел е ослабен поради повредата на Велко Маркоски кој со топка...