12.8 C
Скопје

Tag : гоце ојлески

Ракомет Спорт

Официјално: Маркоски и Ојлески продолжуваат со Е. Пелистер

Слободен печат
Ракометниот клуб Е. Пелистер ја известува јавноста дека ги продолжи договорите со ракометарите Гоце Ојлески и Никола Маркоски. Двајцата се обврзаа на верност на уште...
Ракомет Спорт

Ојлески: Нема да биде лесно, но ќе играме на победа против ППД Загреб!

Слободен печат
Денеска играчите на Еурофарм Пелистер ќе го продолжат настапот во СЕХА Газпром лигата, нов ривал од 20.00 часот во Хрватска е составот на ППД Загреб....
Ракомет Спорт

Ојлески: Одиме да играме европски ракомет против Рајн Некар Левен!

Слободен печат
Денеска со почеток од 20.45 часот екипата на Еурофарм Пелистер во својот трет натпревар во Лига Европа му гостува на Рајн Некар Левен во Германија....
Ракомет Спорт

Мојсов: Многу ни е тешко, но ќе одиграме максимално против Шпанците!

Слободен печат
Својот последен натпревар од групата „Ц“ во ракометната Лига на шампионите Еурофарм Работник ќе го одигра против шпанската екипа на Бидасоа Ирун в сабота од...
Ракомет Спорт

Ојлески: Како да ни „судено“ вака да завршуваме и разочаруваме!

Слободен печат
Иако пред натпреварот веруваа ракометарите на Еурофарм Работник дека можат да стигнат и до втората победа во Лигата на шампионите, тоа не се случи. Македонскиот...
Ракомет Спорт

Прва историска победа за Еурофарм Работник во ЛШ

Слободен печат
Во четвртото коло од групата „Ц“ во салата „Боро Чурлевски“ екипата на Еурофарм Работник славеше со резултат 31:30 против Кокс од Финска, иако на паузата...
Ракомет Спорт

Алушовски: Не смееме да ги потцениме Финците

Слободен печат
В недела (13 октомври) од 17.00 часот во салата „Боро Чурлевски“ – Битола, екипата на Еурофарм Работник во рамките од четвртото коло во Лигата на...
Ракомет Спорт

Ојлески: Веруваме во успех против Спартак Москва!

Слободен печат
Прв ривал на битолскиот клуб во регионалното натпреварување ќе биде рускиот претставник Спартак Москва кој исто така го има своето прво учество во СЕХА. Тренерот...