Tag : гинисова книга на рекорди

Спорт Фудбал

Најстариот фудбалер на светот има 74 години

Слободен печат
Бадахар на натпреварот од третата египетска лига ги одигра сите 90. минути за својот клуб 6. октомври против Ел Ајат Спортс, на кој неговиот тим...
Слајдер Спорт Фудбал

Двајцата најголеми фудбалски таленти влегоа во Гинисовата книга на рекорди

Слободен печат
Гинисовата книга на рекорди секоја година се освежува со нови неверојатни достигнувања, а изданието за 2020 година е дополнето со три фудбалски рекорди. Еден од...
Еспресо Шоу биз

Џинифер Анистон влезе во гинисовата книга на рекорди! Ќе се чудите зошто! (ФОТО)

Слободен печат
Првата објава на Џенифер Анистон (50) на Инстаграм, селфи со пријателите од популарната серија Пријатели, во средата ги воодушеви обожавателите, а фотографијата за помалку од...
Вести Регион

Грчка супер бабичка: Мина 18 наутички милји со windsurf и си обезбеди место во Гинисовата книга на рекорди

МИА агенција
Кусо пред 18 часот по локално време, по речиси шест часа, 81-годишната Гркинка Анастасиа Геролимату, вчера го оствари нејзиниот сон откако со windsurf помина 18...