Tag : гари каспаров

Останатo Слајдер Спорт

За едни шахот е расистички, според Карпов ова е „период на тотално лудило“!

Слободен печат
Џон Адамс, економист кој пред пет години ја претставуваше шаховската федерација на Австралија во текот на минатата седмица бил контактиран од радиостаницата на Австралиската радиодифузна...
Вести Свет

Каспаров: Компјутерите нема да ја заменат човековата креативност

МИА Агенција
Легендарниот првак на светот во шах Гари Каспаров, на меѓународниот форум на Мајкрософт „Светла иднина на луѓето + машините” во Атина, изјави дека машините нема...