15.8 C
Скопје

Tag : г1 турнир

Останатo Спорт

Георгиевски „златен“ на Светскиот куп во Софија!

Слободен печат
Како што и најави, тоа и го оствари, најдобриот македонски таеквондист на Г1 турнирот во Софија, се врати со златен медал. Турнирите со знак Г1...
Останатo Спорт

Георгиевски оди во Софија по злато

Благоја Георгиевски
Најдобриот македонски таеквондист Дејан Георгиевски (+ 87 кг) треба да настапи на Г1 турнирот во Софија в недела, а има амбиција да освои златен медал....
Останатo Спорт

Таеквондо клубот „Бутел“ со два медали од Зеница

Слободен печат
Членовите на македонскиот таеквондо клуб „Бутел“ освоија два медали на Г1 турнирот во Зеница (Босна и Херцеговина). Сребрен медал кај јуниорите освои Марко Аврамовски во...