Tag : фустани

Жена Магазин Магазин слајдер

Точките се наизоставен моден тренд ова лето: Ви ги претставуваме најубавите фустани со овој дезен! (ФОТО)

Слободен печат
Ова лето точките се неизоставен дел од летните трендови, а на фустаните тие навистина делуваат божествено… Модните дизајнери на своите ревии уште во текот на...
Забава Магазин Магазин слајдер

Најскапите фустани на сите времиња: Носени од најголемите ѕвезди, па продадени за милиони! (ФОТО)

Слободен Печат
Кој е вашиот омилен фустан? 1. Фустанот на принцезата Дајана од филмскиот фестивал во Кан (1987) – 137.500 долари View this post on Instagram #fashion...
Жена Магазин Магазин слајдер

Женственоста се враќа на голема врата: Овие фустани ќе бидат ХИТ ова лето! (ФОТО)

Слободен печат
Во мода повторно е чипката, свилата, точките и по некое парче од плакарот на баба… Плетени фустани или фустани со плетени детали View this post...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Прекрасната актерка ги соблекла скапоцените фустани и заминала во Тел Авив да им помага на заболените (ФОТО)

Слободен печат
Израелската убавица се пошегувала дека никој не ја препознава, бидејќи и се гледаат само очите. Израелската актерка и манекенка Моран Атиас (39) се вратила пред...
Еспресо Мода Шоу биз

Овие фустани станаа тотален хит, а сите јасно гледаат дека овие ѕвезди во нив не носат гаќички (ФОТО)

Слободен печат
Го нарекуваат „sideflank“, а странските медиуми пишуваат дека се уште попредизвикателни од „sideboob“. Станува збор за крој на фустани кои од страната имаат шлиц до...
Еспресо Мода

Вратете се во 80-те!

Слободен Печат
За 80-те години може слободно да се каже дека дозволувале апсолутна слобода во било кој аспект од животот. Станува збор за период во кој владееа...
Еспресо Мода

Опасна конкуренција на најубавите фустани: Оделото на Меланија Трамп е ПОЛН ПОГОДОК! (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка, Меланија Трамп вчера присуствуваше на состанокот по повод одбележувањето на првата годишнина од потпишувањето на документот „Support for Communities Act“ во...
Жена Магазин

Прво ќе ги изведам децата на пат, па потоа ќе живеам! Но животот за оваа жена имал друг план…

Слободен печат
Една стара жена за подарок добила кутија полна со крушки. Одлучила прво да ги изеде оние презреаните и малку скапани крушки, „за да не се...
Еспресо Шоу биз

Анџелина Џоли и Ел Фанинг како ВИСТИНСКИ ПРИНЦЕЗИ во фустани од бајките (ФОТО)

Слободен печат
Бидејќи долго време немавме прилика да ја видиме на црвениот тепих, по се изгледа дека Анџелина Џоли сега надополни се. Актерката моментално по Европа го...
Еспресо Жена Магазин Мода

Девојки, жени овие фустани мора да ги имате оваа есен (ФОТО)

Слободен печат
Миди фустаните кои го одбележаа ова лето, со задоволство ќе ги носиме и во текот на есента. Останаа еднакво пожелни и популарни и кога температурите...