4 C
Скопје

Tag : фудбалска репрезентација на србија

Спорт Фудбал

Официјално: Драган Стојковиќ Пикси е нов селектор на Србија

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Србија конечно по два месеци, доби нов селектор, тоа е Драган Стојковиќ Пикси. Извршниот одбор на Фудбалската федерација на Србија, денеска ја...
Спорт Фудбал

Српските репрезентативци под водство на Пикси ќе заборават на љубовниците и белградските сплавови

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Србија минатата недела конечно доби нов селектор, тоа е легендарниот фудбалер Драган Стојковиќ Пикси од кого се очекува да воведе ред и...
Спорт Фудбал

Пикси ќе биде новиот селектор на Србија за плата од милион евра

Слободен печат
Весникот „Вечерње Новости“ пренесува дека начелно е постигнат договор и една од легендите на српскиот фудбал и на Црвена звезда, Драган Стојковиќ Пикси да биде...
Спорт Фудбал

Изненадување, светски вицешамион ќе биде нов селектор на Србија?

Слободен печат
Иако сè уште на клупата на нашиот северен сосед седи Љубиша Тумбаковиќ, неуспехот во баражот за пласманот на Европското првенство нема да му биде простен...
Спорт Фудбал

Лига на нации: Роналдо и Мбапе без муниција, пораз на Србија (ВИДЕО)

Слободен печат
Двата натпревари во вечерниот термин од Лигата на нации од кои најмногу се очекуваше завршија без голови. Дуелот на едни од најдобрите фудбалери на денешницата...
Спорт Фудбал

Србија во продолжението подобра од Норвешка, пеналите одлучуваа на три натпревари (ВИДЕО)

Слободен печат
Селекцијата на Србија славеше со 1:2 во Осло против репрезентацијата на Норвешка и си обезбеди финале кое може да ја однесе на Европското првенство. Јунак...
Спорт Фудбал

Фудбалот остана без вистинска легенда: Почина Радомир Антиќ

Слободен печат
Фудбалот денеска тагува, на 72-годишна возраст во Шпанија почина Радомир Антиќ, еден од најдобрите тренери во Европа. Тажната информација ја пренесе неговиот поранешен тим, Атлетико...