• фудбалска репрезентација на франција

Мбапе: Одиме во Катар да ја одбраниме титулата

Селекцијата на Франција со убедливата победа над Казахстан од 8:0 го завери учеството на Мундијалот во Катар каде ќе ја брани титулата освоена на СП во Русија 2018 година. Напаѓачот на „триколорите“ Килијан Мбапе кој во вчерашниот триумф постигна четири гола, вели дека Франција оди во Катар да ја одбрани титулата. – Најважно е што …

Мбапе: Одиме во Катар да ја одбраниме титулата Read More »