• фудбалска репрезентација на австрија

ФФМ го пријави Арнаутовиќ за навредите упатени кон Алиоски

Фудбалската Федерација на Македонија го пријави во УЕФА Марко Арнаутовиќ, поради расистичките и националистички навреди кои ги упати австрискиот фудбалер кон Езџјан Алиоски. Арнаутовиќ по постигнувањето на третиот гол за Австрија во дуелот со Македонија, го навреди Алиоски, по што ФФМ денеска го пријави на УЕФА. На австрискиот репрезентативец не му помогна ниту денешното извинување …

ФФМ го пријави Арнаутовиќ за навредите упатени кон Алиоски Read More »