Tag : фросина

Вести Култура

Денешна програма на 18. CINEDAYS

Слободен печат
Проверете какви филмови ни нуди 18.издание на CINEDAYS  за четврток. КИНО МИЛЕНИУМ 20:00 СИНОНИМИ *ГАЛА премиера режија: Надав Лапид Јоав не наидува баш на најдобар...
Еспресо Храна

Фросина од „Фросина“ ни го зготви највкусниот гулаш, еве го и рецептот

Го дегустиравме во гостилница „Фросина“, а ни го зготви шефот на кујната Фросина Ивановска, која заедно со сопругот Тони, се сопственици на гостилницата. Не напразно...
Вести Македонија

Другарката на Фросина со потресен статус до обвинетиот: Ја остави да умира на ладниот асфалт

Слободен печат
Емотивен статус на социјалните мрежи напиша другарката на Фросина Цветковска која беше прегазена кај Универзална сала. Во нејзините зборови се чувствува гнев поради намалената казна...
Хроника

Тасевски: Сакате да го земеме законот во свои раце?

Слободен печат
Откако Апелација ја намали казната за возачот кој на „Партизанска“ ја усмрти студентката Фросина, со реакција на својот фејсбук-профил се јави актерот Сашо Тасевски. „Само...
Хроника

Намалена казната за возачот кој прегази студентка на пешачки премин кај Универзална сала

Слободен печат
Како што денеска пренесе Телма, Апелациониот суд ја намали казната на 3 години затвор за 29-годишниот Љубиша Видојковиќ, кој во април 2015 година, на пешачки...