8 C
Скопје

Tag : филтер

Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Несреќен адвокат од Тексас на онлајн судење се појави како мачка и стана вистински хит на интернет

Слободен печат
Адвокат од Тексас имаше несреќна авантура откако на онлајн сослушувањето со еден судија се појави на екранот со мачешки мустаќи, уши и муцка бидејќи заборавил...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Не е се така како што изгледа: Погледнете иста фотографија на Карлеуша со филтер и без филтер! (ФОТО)

Васко Спасоски
Многу е помал бројот на корисниците на Инстаграм кои успеваат да му одолеат на искушението и не ги „шминкаат“ своите фотографии пред да ги споделат...
Магазин

Научно докажано: Еве кои селфи-фотографии загарантирано добиваат повеќе „лајкови“!

Слободен печат
Доколку користите филтер за своите фотографии може да се простите од „лајкови“ на Инстаграм. Меѓутоа, селфи направено на работа или селфи кое покажува со какво...
Магазин Технологија

ИНСТАГРАМ ПРОТИВ „БУЛИНГОТ“: Размислете уште еднаш пред да го објавите коментарот!

Слободен печат
Тие сакаат на секој можен начин да ги заштитат корисниците, за тие да не бидат под притисок поради навредливите коментари и бројот на лајкови....
Еспресо Шоу биз

Рита Ора им го помати умот на следбениците на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Рита Ора на својот Инстаграм профил објави фотографија со која малку се поигра со своите следбеници. Пејачката позираше покрај базен, а преку неа стави...