Tag : филип коснет

Вести Регион

Коснет: САД ќе продолжи со поддршката за народот на Косово

Слободен печат
Американскиот амбасадор во Приштина, Филип Коснет, заедно со сопругата Ана, на сите граѓани на Косово им ги честитаташе престојните божиќни и новогодишни празници, при што...
Вести Регион

Американскиот амбасадор во Косово со Твитер порака до гласачите (ФОТО)

Слободен печат
Американскиот амбасадор во Косово, Филип Коснет изутринава преку Твитер им се обрати на косовските граѓани со апел да гласаат. „Добро утро гласачи на Косово! Денеска...
Вести Регион

Коснет ги повика косовските граѓани да ги пријавуваат заплашувањата и купувањето гласови

МИА Агенција
Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Косово Филип Коснет ги повика косовските граѓани да ги пријавуваат изборните нерегуларности, заплашувањата и купувањето гласови за време на...
Вести Регион

Американскиот амбасадор на Косово: Укинете ги царините на српската стока

Слободен печат
Американскиот амбасадор на Косово, Филип Коснет, денеска, во изјава за приштинските медиуми, рече дека Косово би требало да ги суспендира царинските мерки на стоката од...