• филип деспотовски

Деспотовски: Да продолжиме во ист ритам, на победа и против Романија

Македонската одбојкарска машка сениорска репрезентација е веќе во Галаци каде што в сабота ќе ја брка втората победа во Европската сребрена лига. Потсетување дека во првото коло од групата „Б“ избраниците на селекторот Ратко Павличевиќ триумфираа над Босна и Херцеговина со 3:0. Со нови бодови од Галаци „црвено-жолтите“ ќе се најдат чекор поблиску до полуфиналето, …

Деспотовски: Да продолжиме во ист ритам, на победа и против Романија Read More »