• фифа ранг листа

Македонија напредуваше за седум позиции на ФИФА ранг листата

Македонија со победите во последните два натпревари од квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар, скокна за седум места на најновата ФИФА ранг листа. Нашите најдобри фудбалери овој месец во Ереван убедливо славеше над Ерменија со 0:5, па три дена подоцна во Скопје со триумфот над Исланд од 3:1 го обезбеди мундијалскиот бараж. Кога …

Македонија напредуваше за седум позиции на ФИФА ранг листата Read More »